Αποστολέας Θέμα: μπαταρια-μιζα- η μπουζι.  (Αναγνώστηκε 1418 φορές)

xrhstos

• Επισκέπτης
μπαταρια-μιζα- η μπουζι.
« στις: Ιανουάριος 13, 2015, 11:12:58 μμ »
σαββατο πρωι ολα καλα πηγα ηρθα πηρε μπροστα με ροξημο διοτι παγωνει η μπαταρια.φορτιζει κανονικοταεχω βολτομετρο πανω.σημερα τριτη.απογευμα παω να βαλω ξεκιναει  δηλα δηλα και μετα απο 5 μιζες σχεδον νέκρωσε ι μπαταρια.κατηφορικος δρομος  να την αφησω να τσουλισει μπας και νιωσει,τελικα δεν ενιωσε ενιωσα εγω κ το κρυο κ το σπροξημο να τη  φερω  σπιτι.κοιταω βενζινα μσιο ρεζερβουαρ. β αζω καλωδια για να εχει ρευμα δυνατο....χρακα χρουκα τιποτα...παει να σκασει δε σκαει πιανω  λαιμους  ο 1ος αριστερα ζεστος οι αλλοι 3 κρυοι................σηνεχιζω που θα παει θα σκασει...αυτο δεν  παιρνει με τιποτα.τα νευρα μου.κ το ανχος πως θα παω δουλεια.τελος παντων,,,μπουζι δινει ρευμα?για να δω...δινειιιι  ρευμα.βγαζω μπουζι προς το ξανθο  στεγνω χρωμα.λαδομενα  δεν ηταν.ξανα  χρακα χρουκα  δε πηρε. παω ρωταω μαστορα  επιτοπου. κ λεει βραχικικλοσαν  τα μπουζι.κ ποσο η τιμη?44 ευρω.μαλιστα.μετα γιρισα σπιτι κ ισιχασα.παιδια  βοηθηστε με γιατι δεν αντεχω τα γύφτικα  σπροξιματα και δε παιρνει μπροστα.πες  τε μου  τι φταιει.ευχαριστο.

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
Απ: μπαταρια-μιζα- η μπουζι.
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 12:20:06 μμ »
Ασχετο μπορει να ειναι αλλα βενζινη σου φερνει ?

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 08:11:17 μμ »
nai  κατεβαζει το εβγαλα το πλαστικο σωληνακι  μετα το ρουμπινετο και πεταει.και στα4 καρμπιρατερ απο κατωτα καπακια εχουν βενζινα.οταν λες ασχετο τι εννοεις  οτι μπορει  να ειναι οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτα  που  ειδα?

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 12:35:44 μμ »
Οχι Χρησταρα ασχετο αυτο που ειπα εγω

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 02:46:07 μμ »
nai  καμια φορα  οτι δεν ψαξεις αυτο ιναι κατι το οποιο δε σου παει καν στο μυαλο.λοιπον πηρα μπουζι.35 ευρω καλα τα πηρα? θα τα  βαλω  ναδω   τελικα  αν  φταινε  τα μπουζι.

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 07:54:26 μμ »
τελικα  την εβγαλα  την ακρη  μπουζι  ηταν  γουολφι....ευχαριστο  για την βοηθεια ΣΟΥ

Αποσυνδεδεμένος stauros 63

• Ενεργό μέλος
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 03:21:57 μμ »
Για παρκάρισμα πανω από 5 ημερες καλο είναι να κλεινουμε το ρουμπινετο και να το αφινομαι να σβειση μονο του γλιτονουμε τα μπουζι  εγω τουλάχιστον αυτό κανω...

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 11:01:39 μμ »
πως  το εννοείς αυτο γλιτώνεις  τα μπουζι τι γλυτώνεις?ειναι απαρετιτο?αν ναι γιατι ?

Αποσυνδεδεμένος wolfi

• Global Moderator
  • VIP
  • Life begins at 45°.
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 18, 2015, 03:55:02 μμ »
ειναι απαρετιτο?

1) αν το ρουμπινετο σου δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
2)αν τα πυραυλακια τον φλοτέρ σφραγίζουν οπως πρεπει να σφραγιζουν ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΕΑΣ

• Δημοφιλές μέλος
  • Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 19, 2015, 11:08:33 μμ »
ειναι απαρετιτο?

1) αν το ρουμπινετο σου δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ
2)αν τα πυραυλακια τον φλοτέρ σφραγίζουν οπως πρεπει να σφραγιζουν ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Σωστός ο Wolfi. Αν και υπάρχει μία περίπτωση από σκουπιδάκια μέσα στη βενζίνη να σου ανοίγει ελάχιστα το "πυραυλάκι" και να σου βραχυκυκλώνει ένα μπουζί (το έχει πάθει φίλος). Με ένα καθάρισμα στα καρμπυρατέρ, έτοιμος!!!
Και πάνω από 5 μέρες που το έχω αφήσει το CB, δεν μου έχει κάνει κανένα πρόβλημα.

Υ.Γ. Καμία βόλτα θα πάμε;;;    O0 O0 O0

Αποσυνδεδεμένος stauros 63

• Ενεργό μέλος
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 20, 2015, 11:38:27 πμ »
Συμφωνο και με τους δυο.  Αλλα η βενζινη δεν είναι παντα καθαρη εχουν νερο καταλιπα και λογο εξατμισεος της βενζίνης μενουν στα καμπιλατερ όταν θα επανεκεινισουμε τον κινητηρα αρχειζουν τα προβλιματα..