Tροφοδοσία & εμπειρικά συμπεράσματα σε SF version r

Ξεκίνησε από itom32, Μάρτιος 15, 2014, 08:59:32 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32


dimitris_89


itom32

Νο 3 vendilating tube= σωληνας εξαερισμου.Γι'αυτό μιλω στην αρχη του αρθρου,πως αν διπλωσει ή φρακάρει αυτη η εισαγωγή αέρα για κάποιο λόγο,δεν εχεις καυσιμο!!!!

dimitris_89


itom32

Πιο καλή φωτο
Σωληνακι Νο5=αποστράγγιση ρεζερβουαρ
Σωληνακι Νο6= εξαερισμός ρεζερβουαρ

dimitris_89

Παράθεση από: itom32 στις Ιουνίου 06, 2014, 04:43:44 ΜΜ
Πιο καλή φωτο
Σωληνακι Νο5=αποστράγγιση ρεζερβουαρ
Σωληνακι Νο6= εξαερισμός ρεζερβουαρ

Τα βρηκα, εμενα δεν ειχε σολινακια πανω, τωρα εβαλα, πρεπει να τα συνδεσω καπου ομως??
Και ακομη μια ερωτηση, το χοντρο σολινακι βγαζει αναθυμιασεις απο βενζινη? δικαιολογειται π το τεποζιτο μου ηταν βρωμικο με αναθυμιασεις ολη η μερια απ την οποια ηταν και η υποδοχη?

xrhstos

στο γραμμα 5 και 6 βγαλτα τελειως δεν υπαρχει θεμα.και ησυχάζεις.δεν πανε πουθενα πισο και ιπλα απο το φιλτροκουκοτο πανε.απλα να μην ειναι σπαζμενα παιζει ρολο.οποτε βγαλτα/.

dimitris_89

Παράθεση από: xrhstos στις Ιουνίου 06, 2014, 06:52:12 ΜΜ
στο γραμμα 5 και 6 βγαλτα τελειως δεν υπαρχει θεμα.και ησυχάζεις.δεν πανε πουθενα πισο και ιπλα απο το φιλτροκουκοτο πανε.απλα να μην ειναι σπαζμενα παιζει ρολο.οποτε βγαλτα/.
κι αν φιλε μου αυτα βγαζουν αναθιμιασεις και νομιζουμε οτι εχουμε τρυπιο τεποζετο  :-\
εμενα δεν ειχε πανω, τωρα τα εβαλα να την τεσταρω

itom32

Eπανερχομαι για απάντηση σε μηνυμα του mikegti.Για τα σωληνάκια 5 και 6 ρωτάς;

Σωληνακι Νο5=αποστράγγιση ρεζερβουαρ
Σωληνακι Νο6= εξαερισμός ρεζερβουαρ
Εάν ναι,τοτε το φυσιολογικό είναι να είναι στην θεση τους.

mikegti

Φιλε.μου σ ευχαριστω που με.θυμηθηκες, ναι γ αυτα ελεγα. Τωρα που ειδα την εικονα μ λυθηκε η απορια,απλα ξερεις πηγε το μυαλο μου εκει γιατι το μηχανακι μου πολλες φορες σβηστο μυριζει πολυ εντονα βενζινη.
Εχω βεβαια την.εντυπωση αλλα δεν.μπορω να το πω με.σιγουρια οτι υπαρχει περιπτωση η φλατζα της ταπας του ρεζερβουαρ να μην στεγανοποιει καλα. Γτ πολλες φπρες εχει τυχει να ανοιξω το καπακι της κλειδαριας της ταπας,και εκει που μπαινει το κλειδι ειναι βρεγμενο με βενζινη.

kat


Ρε παιδια, αυτο το σωληνακι πρεπει να ειναι ελευθερο ή να βουλωθει απο την υποδοχη που υπαρχει στο ρεζερβουαρ; Βγαινει βενζινη και λερωνει τον τοπο..
           https://www.photobox.co.uk/my/photo?albuρm_id=5443303922&photo_id=501171319525
Κατερίνα

itom32

Το λινκ σου δεν οδηγεί στην φωτογραφία σου.Κάτι δεν έγινε σωστα.

kat

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501171319525
μαλλιν το βρηκα τελικα..δεν ηταν καλα τοποθετημενο στο σημειο υπερχειλισης του ρεζερβουαρ.
Θα δειξει στην πορεια.
Κατερίνα

itom32

Το λινκ που έβαλες όπως και το παραπάνω απλά οδηγεί στο photobox όχι στην φωτο σου στο photobox

kat

Βρηκα μια αντιστοιχη εικονα. Λογικα ειναι απο την υπερχειληση βενζινης, καταληγει στη δεξια μερια της μοτοσυκλετας κατω χαμηλα (το σωληνακι νουμερο 4 στην εικονα)
https://www.bike-parts-honda.com/honda-motorcycle/400-MOTO/CB/2013/CB400XD/Frame/FUEL-TANK-FUEL-PUMP/90121/F_21/2/23118
Το εβαλα στη θεση του, το εσφιξα κιολας καλα, αλλα παλι βγαζει βενζινη κι ας μην ειναι στο φουλ το τεποζιτο. Παιζει απλα να εχει βουλωσει το σωληνακι?
Κατερίνα