τιμονι renthal, μανετες και συναφη

Ξεκίνησε από souperdooper, Δεκεμβρίου 08, 2012, 12:33:23 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

souperdooper

Εχει δοκιμασει κανεις κανενα τιμονι της renthal?

Οι τιμονοπλακες πανε για βαψιμο μαυρες οποτε ευκαιρια να μπει και ενα τιμονακι αφτερμαρκετ.

Το προβλημα ειναι οτι θελω να ειναι ιδια η θεση οδηγησης μια και με βολευει μια χαρα ενω απο την αλλη θελω να βαλω αντιβαρα, και θα ηθελα να ειναι και το τιμονι μαυρο. (νομιζω τουλαχιστον..)

Απο μανετες εχετε να προτεινετε κατι?

Και τελος λεω να φρεσκαρω και τα πλαστικα απο τους διακοπτες και ειπα να ρωτησς εδω μη κανω καμια βλακεια.

Σκεφτομουνα τριψιμο με κανα 1200αρι ντουκοχαρτο και μετα με το πιστολι θερμου αερα. Τι λετε? μη χαλασω τιποτα?

Το γυαλισμα με το μπλε σαπουνι και πανοβουρτσα ειναι επιλογη?




 
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

point zero

Παράθεση από: souperdooper στις Δεκεμβρίου 08, 2012, 12:33:23 ΠΜ

Και τελος λεω να φρεσκαρω και τα πλαστικα απο τους διακοπτες και ειπα να ρωτησς εδω μη κανω καμια βλακεια.

Σκεφτομουνα τριψιμο με κανα 1200αρι ντουκοχαρτο και μετα με το πιστολι θερμου αερα. Τι λετε? μη χαλασω τιποτα?


Δεν λειτουργει σε ολα τα πλαστικα αυτος ο τροπος ...δοκιμασε πρωτα σε μια μικρη  αθεατη  γωνια  πριν προχωρησεις ...
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Tιμόνι renthal σε ματ μαυρο εχει ο Desmond στο r του και αφού το δοκίμασε δεν το άλλαζε.

souperdooper

"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

JAS

φοραει και ο Τσακ..... πολυ απλα δεν υπαρχει!
απο εμφανιση ειναι απαιχτο αλλα ολη η ιστορια ειναι στην ανεση! κανω βολτα το δικο μου με το μαμα και μετα με το renthal και απλα πρεπει να παω να αλλαξω τιμονι! η ανεση και ο χειρισμος ειναι σε αλλο επιπεδο!!!

tsak

Παράθεση από: JAS στις Δεκεμβρίου 15, 2012, 05:53:08 ΜΜ
φοραει και ο Τσακ..... πολυ απλα δεν υπαρχει!
δεν το κατσαβιδιαζεις που να σκας  :goodboy:

Το τιμονακι το έβαλε μετά το πέσιμο ο Πισσαρης πάνω. Οικονομικότατο και με βάση αυτόν στις ποιο κοντινά διαστάσεις με το μαμά. Καμια σχέση με το μαμά ( ούτε πριν δεν είχα μαμά τιμόνι ).

Έχει ωραία κλίση και είναι πολύ άνετο στην οδήγηση. Θα πω και από πλευράς μου για την μηχανή του JAS. Μια φορα την έκανα βόλτα και δεν μπορούσα να στρίψω με το μαμά. :P

souperdooper

Μιλησα με το Desmond αλλα δηστυχως δεν εχει ιδεα ποιο τιμονι εχει.. Βασικα δεν ειναι καν σιγουρος αν ειναι renthal!

Παντως ειναι λεει ελαφρα χαμηλοτερο και κοντυτερο απο το μαμα και πολυ ελαφρυτερο. Πιυανοτατα λοιπον ολοι μιλαμε για το ιδιο τιμονι αλλα κανενας δε ξερει ποιο ειναι!!  :yelrotflmao:

Μηπως ξερει κανεις τουλαχιστον αμα η διατομη του τιμονιου μας ειναι 7/8 της ιντσας?
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

JAS

ναι τα δικα μας ειναι 22mm ( 1in=25.6mm αρα 7/8=22.4 για την ακριβεια)

J053F

Δε θέλω να ανοίξω νέο θέμα, οπότε αποφάσισα να βάλω την ερώτηση / αγγελία μου εδώ:

Ψάχνω για αγορά γνήσιο τιμόνι για CB400 SF (FII-r).
Αν κάποιος έχει βάλει aftermarket και δεν ενδιαφέρεται να κρατήσει το δικό του, ή έχει κάποιο spare ας επικοινωνήσει μαζί μου.
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)