ΟΕΜ αυτοκολλητα για ρεζερβουαρ/καπακια κλπ για SF

Ξεκίνησε από itom32, Απριλίου 14, 2012, 12:56:22 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Επειδη βλεπω οτι πολλοι ξεκινησαν βαφες,και προσωπικα δεν μ'αρεσει να βαλω κατι διαφορετικο απο το μαμα,και μαμα δεν βρησκει κανεις ευκολα,καθησα να ψαξω αν υπαρχουν μαμα αυτοκολλητα.Φυσικα γουστα ειναι αυτα,αν θες δεν βαζεις και τιποτα,αλλα για οποιον χρειαστει,εδω υπαρχουν τα παντα ολα.Αναλογως ποιο sf εχετε,ψαξτε το part number απο το manual που ολοι νομιζω εχετε και πληκτρολογειστε το στο αναλογο πεδιο.Ας πουμε του version r ειναι αυτο:
http://www.cmsnl.com/products/mark-fuel-type1_17508my9750za/
Προσεξτε μονο γιατι αναλογα με το χρωμα του καθε μοντελου αλλαζει και ο κωδικος του χρωματος του αυτοκολλητου.Για το version r στο parts manual βρηκα τρειων ειδων αποχρωσεις με διαφορετικο oem κωδικο.

snipereps

έχεις αναπτύξει άριστες ψάχτικες μεθόδους ε!?

itom32

Παράθεση από: snipereps στις Απριλίου 14, 2012, 01:19:21 ΜΜ
έχεις αναπτύξει άριστες ψάχτικες μεθόδους ε!?
Αυτην την Ολλανδικη εταιρεια την ξερω απο τοτε που εψαχνα ουρα vtec.Εχουν τα παντα για το superfour,ακομη και για vtec,αρκει να γνωριζεις το part number.

supernova

Γιάννη είσαι απίστευτος φίλε μου!!!  :beerchug:
Αυτά τα αυτοκόλλητα είναι ίδια με τα μανίσια..? όπως πχ τα μώβ που έχει το δικό μου..?
Ρωτάω γιατί εμένα δεν μου δείχνει φωτό στην σελίδα τους.

itom32

Δεν εχουν φωτο σε κανενα ανταλλακτικο τους.Ειναι αδυνατο να εχουν,ειχαι χιλιαδες οι κωδικοι και σκεψου επι ποσους τυπους μηχανων.Ισως αν δουμε καλητερα το μανουαλ να καταλαβουμε ποιο ειναι για το μαυρο-περτικαλι-ασημι κλπ....Θα το ψαξω.Παντως σιγουρα ειναι τα μαμα.
Υ.Γ:Στις τελευταιες σελιδες του parts manual (απο σελιδα 148 εως 154)υπαρχουν πινακες με τον κωδικο χρωματως της μοτο,και το αναλογο αυτοκολλητο που πρεπει να εχει(Type A/B/κλπ).Για οποιον δεν βγαζει ακρη εδω ειμαστε.
Υ.Γ:Version r ΥR-179P πορτοκαλι = αυτοκολλητο ρεζερβουαρ τυπου 1
    Version r  NH-359M  μαυρο = αυτοκολλητο ρεζερβουαρ τυπου 2
    Version r  NH-131M ασημι = αυτοκολλητο ρεζερβουαρ τυπου 3

klab


itom32

Επειδή το θέμα με τα αυτοκόλλητα ρεζερβουαρ για το sf έχει προβληματίσει αρκετούς ας παραθέτουμε λύσεις όπωτε υπάρχουν ή όποτε ανακαλύπτουμε κάτι.Eννοείται πως τα παρακάτω δεν είναι oem αλλά αυτοκόλλητα που εκτυπώνονται και κόβονται σε plotter.
Λύση στην Αθήνα: https://eshop-stickers.com/el/motorcycle-decals/honda/cb-400-sf-1992-1995-%CF%83%CE%B5%CF%84
Λύση στην Θεσσαλονίκη: http://www.klshop.gr/product-category/stickers/

giannis_t

Παράθεση από: itom32 στις Ιουλίου 13, 2018, 12:20:24 ΜΜ
Επειδή το θέμα με τα αυτοκόλλητα ρεζερβουαρ για το sf έχει προβληματίσει αρκετούς ας παραθέτουμε λύσεις όπωτε υπάρχουν ή όποτε ανακαλύπτουμε κάτι.Eννοείται πως τα παρακάτω δεν είναι oem  αλλά αυτοκόλλητα που εκτυπώνονται και κόβονται σε plotter.
Λύση στην Αθήνα: https://eshop-stickers.com/el/motorcycle-decals/honda/cb-400-sf-1992-1995-%CF%83%CE%B5%CF%84
Λύση στην Θεσσαλονίκη: http://www.klshop.gr/product-category/stickers/
Στον klshop δεν βρίσκω τα αυτοκόλλητα στο σαιτ. ʼμα πάμε από εκεί και του τα δείξουμε έχει τα σχέδια να τα τυπώσει;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

itom32

Ναι να πάς στον ΚL Performance.Eίναι πολύ εξυπηρετικός.Καλύτερα πάρε τηλ.και κλέισε ραντεβού πριν πάς απο εκει,για να δείτε παρέα στον υπολογιστή αν έχει έτοιμα αυτοκόλλητα ή τι μπορεί να φτιάξει,γιατί συνήθως έχει πολύ δουλειά.

giannis_t

Ωραία θα παω γτ θελω τα γράμματα superfour του υ version s και δεν τα βρίσκω πουθενά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

itom32

Aυτήν την γραφή λες;

ή το φτερό;;

Δύσκολα δεν υπάρχει κάτι στο Go4it.

giannis_t

Την πανω την κοκκινη λέω που εχει και τωρα το τεποζιτο πανω ειναι πολυ ομορφη απο κοντα. Αλλιως αμα δεν το βρω θα βαλω ενα σημα Honda κιτρινο με ασπρο και τέλος δεν ψαχνω περισσοτερο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

itom32

Το παραπάνω που έβαλες,ήταν το oem αυτοκόλλητα που φορούσε η πρώτη μου μοτοσυκλέτα,ένα CM250T.Γενικά το φορούσαν οι Honda της δεκαετίας του 80.Kαι επειδή ρετροφέρνει,νομίζω πως ταιριάζει περισσότερο σε souperfour που έχει γίνει cafe racer.

giannis_t

Και ρετροφερνει οπως λες αλλα και επειδη δεν θα της αλλαξω χρωμα και θα μεινει φουλ μαυρο με χρυσες δαγκανες και ισως μποτες εμπρος, νομίζω το λογκο αυτο θα ταιριαξει παρα πολυ καλα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

Ποντιος χρηστος

Καλησπέρα 🇬🇷 Ψάχνω αυτοκολιτο - προστατευτικό καλό και ενίσχυμενο θα έλεγα .. έχουμε κάποια ιδέα πρόταση να με συμβουλεύψετε. Θέλω να το βάλω μπροστά στο τεπόζιτο σαν προφύλαξη να μην γρατζουνιθει. Και φωτό δεκτές και σάιτ και ότι θέλετε .
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης