γεια χαρα παιδια νεος στο φορουμ και ενδιαφερομενος για αγορα ενος souper four

Ξεκίνησε από figalos, Φεβρουαρίου 06, 2012, 08:13:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

lice13

Καλοτάξιδη!!!! Μην ανησυχείς για τίποτα, ότι χρειαστείς εδω είμαστε να σε βοηθήσουμε!  :beerchug: :beerchug: :beerchug:

ANESTIS

Το κενο μεταξύ 3000 - 5000 μου το εκανε και εμενα και μάλιστα έντονα λες και φορούσα άγριο εκκεντροφόρο αλλα μετα απο ενα καλο καθαρισμα ρυθμισμα καρμυρατερ εξαφανίστηκε...  ;)

Σχετικά με το τρέμουλο παίζουν πολλα απο ρουλεμάν τροχού μέχρι και να έχει χάσει τη θέση του το λάστιχο απο τη ζάντα...... ότι και να είναι δν θα σου βγεί ακριβή η επιδιόρθωση του προβλήματος...

ANESTIS

α και κατι που ξέχασα.... καλορίζική καλοτάξιδη και πάντα όρθιος... O0

figalos

εχετε να προτεινετε καποιο καλο μαστορι αθηνα
εχω κατι υποψιν μου απο φιλους ακομα και στην γειτονια
αλλα αν καποιος εχει καλη εμπειρια θα με βοηθουσε παρα πολυ να μου εστελνε σε πμ
θελω να την κανω να ανασανει!!!!!

itom32

Ειμαι πολυ Βορεια για να βοηθησω σ'αυτο.Αυτος που την εξετασε πριν την αγορα δεν...??
Που ειστε ρε Jas,Johnnybee να μας πειτε για Αθηναιους καρμπυρατεραδες?

figalos

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 24, 2012, 07:53:10 ΜΜ
Ειμαι πολυ Βορεια για να βοηθησω σ'αυτο.Αυτος που την εξετασε πριν την αγορα δεν...??
Που ειστε ρε Jas,Johnnybee να μας πειτε για Αθηναιους καρμπυρατεραδες?

αυτος που την εξετασε φιλε ασε
αυτο που εκανα εγω εκανε και αυτος
μια βολτα το τετραγωνο μια στροφη στο μηχανακι
μου πε οτι θελει ρυθμιση καρμπ
και μου πηρε και 30ε
φαντασου νατην εβαζα και μεσα κιολας
δεν βαριεσε χαλαλι
δεν θα με ξαναδει

itom32

Οχι ρε φιλε 30για να σου πει μια γνωμη??Δεν επαιρνες κανα κολλητο πιο εμπειρο μαζι αντι για τον φαταουλα??Λοιπον,για κανε ενα τεστ.Στα βενζιναδικα πουλανε καποια καθαρηστικα καρμπυρατερ.(Carb and fuel injector cleaner).Εγω πηρα ενα που λεγεται MAG1.Mε γεματο ρεζερβουαρ αδιασε το μπουκαλακι μεσα.Απομακρυνει γουμι,μακα,βρωμιες,νερο βερνικια.Αν δεις διαφορα μπορει να μη χρειαστει να την πας στον πρωτο τυχαρπαστο.Αλλα τα παιδια που ειναι απο Αθηνα οταν μπουν θα σε βοηθησουν να βρεις καποιον αξιολογο μαστορα,αν και καλο ειναι οτι μπορεις να το φτιαχνεις μονος.

klab

Υπάρχει ένα παλιό ποστ κάπου που λέει για ένα πολύ καλό μάστορα για τα Carbs στην Αθήνα, νομίζω κοντά στο πρώτο νεκροταφείο.
Θα το βρω αργότερα σε 1μιση ώρα που θα είμαι σπίτι γιατί έχω φυλάξει το λινκ στο PC του σπιτιού μου.

klab

Παράθεση από: figalos στις Φεβρουαρίου 24, 2012, 07:59:26 ΜΜ
και μου πηρε και 30ε
φαντασου νατην εβαζα και μεσα κιολας
δεν βαριεσε χαλαλι
δεν θα με ξαναδει

Α για να μην ξεχνιόμαστε......ΑΛΗΤΕΣ !!!
Ρε ουστ.

figalos

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 24, 2012, 08:08:57 ΜΜ
Οχι ρε φιλε 30για να σου πει μια γνωμη??Δεν επαιρνες κανα κολλητο πιο εμπειρο μαζι αντι για τον φαταουλα??Λοιπον,για κανε ενα τεστ.Στα βενζιναδικα πουλανε καποια καθαρηστικα καρμπυρατερ.(Carb and fuel injector cleaner).Εγω πηρα ενα που λεγεται MAG1.Mε γεματο ρεζερβουαρ αδιασε το μπουκαλακι μεσα.Απομακρυνει γουμι,μακα,βρωμιες,νερο βερνικια.Αν δεις διαφορα μπορει να μη χρειαστει να την πας στον πρωτο τυχαρπαστο.Αλλα τα παιδια που ειναι απο Αθηνα οταν μπουν θα σε βοηθησουν να βρεις καποιον αξιολογο μαστορα,αν και καλο ειναι οτι μπορεις να το φτιαχνεις μονος.
προτιμω να βαλει χερι καποιος εμπειρος πρωτα να δω πως δουλευει καλα
τις επιδοσεις της
και μετα σιγα σιγα θα βαλω και εγω το χερακι μου
θα γνωριστουμε και καλυτερα δεν βιαζομαι
ασε που μπορει να τα κανω και χειροτερα.....    χαχα

snipereps

Καλοριζικη καλοταξιδη και παντα κουκλα!!! και Με γεια!
Πρωτων! μην αφησεις κανεναν να βαλει χερι στα καρμπ σου αν δεν εισαι μπροστα να δεις και συ τι κανει.
2. να ανοιξεις πρωτα 1 και μετα μονο αν εχει κορες μεσα η σκονες να τα καθαρισεις και μην πειραξεις τις μαμα ρυθμισεις αν δεν εχεις αλλαγμενα φιλτρα χρονισμο (αβανς) και εξατμηση.
3. τον κοφτη βγαλτον μονο αν εχει ραγισμα η σπασιμο. αλλιως δεν χρειαζετε να πας πανω απο 180 μαυτη την μηχανη ειδικα με το κουνημα που λες
4. για το κουνημα τσεκαρε ρουλεμαν τροχων αλυσιδας, τεντωσε την και αυτην σωστα και ρουλεμαν λαιμου οπως επισης και αναρτησεις μπρος πισω εμενα ειχε αρχισει να τρεμει οταν αφηνα τα χερια και με το που εκανα σερβις τις πισω εγινε χαρακας!!!
5. Για το κενο τσεκαρε και τις μπουζοπιπες και τα κόϊλ και τα καλωδια. Εγω ειχα αγορασει καινουριες μπουζοπιπες ΗΟΝDA αλλα ηταν μαυρες και τελικα αφου ειδα οτι κανουν δουλεια αγορασα και αλλες κοκκινες και τις μαυρες τις εχω καβαντζα με την 2η ηλεκτρονικη. αν τις θες μιλαμε.
Αρε αυτα τα χρυσα τα σκουλαρικια!!!! τα brembo εννοω!!!  :beerchug:

klab

Λοιπόν για τα καρμπιρατέρ καλά θυμόμουν είναι όντως κοντά στο 1ο νεκροταφείο......α ρε πατρίδα Παγκράτι :)
Πάρε ένα τηλέφωνο πριν ξεκινήσεις προς τα εκεί.


point zero

Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

figalos

οκ παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες συμβουλες
θα σας ενημερωσω...
τωρα που γυρισαμε απο τριημερο (να φυγει και η κακοκαιρια)
με την πρωτη ευκαιρια παει μεσα!!!
ανυπομονω για την επομενη βολτα
παει το FAZER μαλλον θα το ξεχασω!!!!
αλλη αισθηση το CB   
κανω βολτα στην πολη και απολαμβανω..
καψουρευτικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

γουσταρω να σφυριζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     (μαμα εξατμιση)      ναταν σαν την νικελ του pb1 απο μπροστα μεχρι πισω.. 
                                                                                                          δεν πειραζει ,σειρα εχουν τα καρμπς ,μετα η εξατμιση

JAS

Καλημέρα και απο εμενα και καλοταξιδη

δυστυχως η καλυτερα ευτυχως για μενα τα καρμπς μου δουλευουν μια χαρα οποτε δενχρειαστηκε να την παω ποτε σε μαστορα και γι αυτο δεν εχω να σου προτεινω καποιον..... αυτο που κανω ομως ειναι οτι εχω παρει ενα σπραι καθαριστικο για καρμπς και ΟΠΟΤΕ το θυμηθω ψεκαζω μεσα στο φιλτροκουτι με αναμενη μοτο. δοκιμασε το πριν ξεκινησεις τα μαστορια. αν θυμαμε καλα ειναι της bel ray.

οσο για το κενο που λες στις 3000-5000 στροφε μου το εκανε και εμενα λογο εξατμισης (ειχα μια αδεια σωληνα.... του μιχαλη πρεπει να του βουιζουν ακομα τα αυτια του απο την Ιτεα!!!)
μολις την αλλαξα με μια σοβαρη εξατμιση διορθωθηκε