πίσω φτερό για SF

Ξεκίνησε από iossiphi, Αυγούστου 19, 2011, 12:48:27 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

iossiphi

Καλημέρα σε όλους.
Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πίσω φτερό για το SF η αλλιώς αν κάνει το φτερό του Hornet?

Headmaster


itom32

Το πισω φτερο,ειναι το λεγομενο undercowl.To μαυρο πλαστικο που βιδωνει στο σασι στο σημειο που ειναι το κουτι της εργαλειοθηκης,και κατω απο την σελα και φτανει μεχρι πισω κατω απο το φαναρι.Eιχα πετυχει ενα στο αγγλικο ebay,μεταχειρισμενο,γυρω στα 50.00 ευρω.Aλλιως βγαινει καινουριο κανα 200.00 απο Japan.
Αφου εισαι Αθηνα πιστευω θα βρεις στο μοτο Τρακα ή στο μοτο Καρρας,ή απο κανα τρακαρισμενο που το δινουν κομματι,κομματι.
Του hornet δεν ταιριαζει με τιποτε.Εδω δεν ταιριαζει του vtec1/2.Oυτε να το σκεφτεις.

iossiphi

Οχι δεν εννοουσα αυτό. εννοώ τον μικρό λασπωτήρα που μπαίνει πάνω απο την πίσω ρόδα

snipereps

rear hugger εννοεις φιλε.! πολυ κλαμα αυτη η ιστορια. απλα ξεχνατο. Αν τυχει κατι απο καποιους που κανουν κατι προσπαθειες για να βρουν η να φτιαξουν Θα το καταλαβεις και συ οπως ολοι μας γιατι θα γινει παρτυ!!! :yoohoo: βεβαια μπορεις και συ να το ψαξεις λιγο ακομα η απο κανα φιλο που ασχολειται με πολυεστερα η απο αλλο μοντελο η απο παραγγελεια αλλη χωρα μηπως και βρεις κατι που μας εχει ξεφυγει. και τοτε παλι θα γινει παρτυ  ;D
Πρεπει να εχει και ενα πιο παλιο θεμα που μιλαμε για αυτο... εγω παντως το ψαχνω απο monster παλιο αν βρω απο κανα φιο για να δοκιμασω Τετοια υπαρχουν πολλα στο ebay :beerchug:

itom32

AAA!!Tωρα καταλαβα...Ας ειναι καλα ο Κλητος που εφυγε στον νοτο και αφησε μια δουλεια που εψηνε με εναν γνωστο του στην μεση.Αν προχωρουσε η κατασταση μας εβλεπα ολους με hugger.Aλλα που θα παει δεν θα ξανανεβει Θεσσονικη...θα του πω εγω.... ;)

desmond

Βρε εγώ μπορεί να έφυγα αλλά ο άλλος δεν την προχωράει τη δουλειά.
Αλλιώς θα είχαμε όλοι τώρα.
Δεν είμαι κι εκεί να τον μπριζώνω βέβαια...
Είδωμεν.

Πάντως ioshiphi, όντως αν βρεί κανένας, θα γίνει πάρτυ και θα το καταλάβεις!
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Ναι βρε αυτο εννοουσα...τι εγινε θα ανεβεις προς επανω??

desmond

πριν τον οκτωβρη δεν παίζει, οπότε μην ελπίζεις για hugger πριν το χειμώνα
Αλλά να ξέρεις θα έρθω ορεξάτος για βόλτες.
Εδώ δεν παίζει πολύς χρόνος για σουλατσάρισμα  :-\
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Περιμενω να τον πιεσουμε μαζι τον δικο σου για το hugger,oσο για βολτες,εχω ετοιμο το σπιτι στο χωριο.Εχει μερικες πολυ καλες στροφες μεχρι εκει.

itom32

Παντως τον κωδικο τον βρηκα,τωρα ποιας εταιριας ειναι,βραστα:

Αυτο που θελουμε ομως,ειναι στην κουζινα καποιου,μαλλον σταματησε για καφε  :P:


klab

Που το βρήκες αυτό χα,χα.
Πρέπει να είναι από έναν Άγγλο που το πούλαγε πριν 3-4 χρόνια.
Δυστυχώς ο κωδικός δεν βοηθάει καθόλου καθώς δεν υπάρχει τίποτα στο net, το είχα ψάξει και εγώ με το serial number αλλά δεν, τζίφος.

itom32

Για λετε να την κανω την φαση??Βρηκα ακρη για φτερο απο αυτον(εχει και belly pan για οποιον ενδιαφερεται): http://www.motoworld.com.sg/detail.php?pid=190 για δητε τι λεει:
Hi,

Price as follow:

Hugger for CB400SF
Price: $180 + $50 for the post
Mιλαει για δολαρια Σιγκαπουρης.Δηλ.131.87 σε ευρω.

klab

Αν έχετε βάλει μεγαλύτερο νούμερο λάστιχο, από τα μαμά νούμερα μπορεί να μην ταιριάξει το hugger.
Έχετε το υπ όψιν, γιατί φίλος μου το πέρασε κολάρο στο κεφάλι του καθώς έβρισκε σε 1 σημείο και του απαύτωσε το λάστιχο και του έφαγε το hugger.

itom32

A!!Nαι εε??Δεν εβαλα μεγαλητερο λατσιχο,ετσι την αγορασα την κουκλα μου.Αλλα καλα εκανες και μου το ειπες.