Φωτογραφιες CB Superfour

Ξεκίνησε από jimis, Φεβρουαρίου 10, 2006, 04:35:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

point zero

εφτιαξα ενα δυο πραγματακια στο Μαναρι και θελω να τα μοιραστω μαζι σας , γιατι η χαρα ειναι μιση αν δεν εχεις καποιον να την μοιραστεις  :)

Νικελ παλινο σταντ ...

Νικελ χειρολαβες κατω απο την ουρα ...

Νικελ τιμονοπλακα , καβαλετα και βιδες ...

Αχχχ μωρο μου εσυ  σμουατς ...
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Atanassio

Κουκλί!!!  Μπράβο, είσαι μερακλής και προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα νικελ!!!  Πως είχα την εντύπωση οτι την είχες πουλήσει ???

point zero

οχι δεν την πουλησα και ουτε θα την πουλησω ... πηρα cbr 125 για την δουλεια ..μεχρι να αλαξει και παλι ο νομος και να μας βαζουν να αγοραζουμε ξανα μανα !!
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Enigma

Παπαπα αστερι ειναι ρε γμοτο .....αν μπορεις (και εχεις χωρο για αυτην) κρατα την ρε μαγκα .....επαθα πλακα ....
Την τσεπη μου γαμω που δεν με αφησε να την κρατησω

akaposto

εγώ να πω την αλήθεια τα νίκελ δεν τα καλοβλέπω,
αλλά έχεις τα σέβη μου για την τεποζιτάρα!
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

lice13

Τα σπάνε τα νίκελ!!!! :yoohoo: Με κάνεις να μετανιώνω που δε νικέλωσα τα χερούλια που μου έστειλες. Τα έβαψα μαύρα! Να τη χαίρεσαι, για μένα η ωραιότερη εδώ μέσα!!!! Μη ξανασκεφτείς να τη πουλήσεις!!!!!!  :wave:

ammo77

Εεε μα φαίνεται ο νοικοκύρης ο άνθρωπος και ο μερακλής!!!
Μπράβο ρε συ, πολύ καλή δουλειά!!!
Χάρμα οφθαλμών! :sun_smiley:


Υ.Σ.  Μήπως να σου θυμίσω αν μπορείς να μου γράψεις τα υλικά για τους λαιμούς που λέγαμε;  ;D :hug:
        Αντε μπας και της δώσω κι εγώ λίγη απο την χαμένη της λάμψη, γιατί της αξίζει!

JAS

κουκλα κουκλα!!! να κανω μια ερωτηση, τις μπουκαλες στα καλαμια με τι σκατα τις εχεις γυαλισει.... εγω οσο και να τριβω το ποιο πιθανο ειναι να γυαλισω εγω παρα αυτες!!! ;D

point zero

Ο μπουκαλες καθως και ολα τα υπολοιπα αλουμινια εχουν τριφτει με ντουκοχαρτα  p400 , p800 , p1200 και p2000 η p2200    δεν θυμαμαι ακριβως , αλλα δεν εχει και πολυ σημασια .. το μυστικο ειναι να καθαριστει πολυ καλα το κοματι ωστε να ειναι πολυ λεια η επιφανεια ...να μην εχει πορους , αναγλυφα κλπ ..  μετα θελει περασμα με πανοβουρτσα και αλοιφη οπως η wenol , autosol κλπ 

Καλες ειναι αυτες οι αλοιφες αλλα τιποτα δεν γυαλιζει οπως αυτο εδω ...       

http://www.toolstore.gr/product_info.php?products_id=6236

Αυτο χρησιμοποιω εγω ... ειναι δυο βουρτες η μια κανει καθαρισμα ξεχονδρισμα και ειναι απο τριχες αγαυης ( ειναι ενα φυτο , Τα αθανατα τα λεγαμε εμεις  :) )   η πρωτη βουρτσα μαζι με την καφε παστα καθαριζει το μεταλο και η δευτερη  η πανινη το γυαλιζει 

Μπορειται επισεις να βρειτε το συγκεκριμενο σετ στο πρακτικερ κατα δυο ευρω φθηνοτερο ... στο πρακτικερ που το πηρα εγω ειχε και αλλο ενα σετ με μια βουρτσα απο πανι και μια απο γουνα ... μην το παρετε αυτο γιατι ειναι για ασημικα και μπρουντζινα ..ξαναγραφω ομως πως ειναι ποιο σημαντικο απο ολα το να ειναι πολυ καλα τριμενο το κοματι ωστε να δωσει λεια επιφανεια

Αν  θελετε να γυαλισετε μποτες και εχουν χρωμα επανω το βγαζετε με διαβρωτικο και αμεσως εχετε καθαρη γυαλιστερη επιφανεια ...αν εχει φυγει το χρωμα και εχει μαυρισει το μεταλο καλα τριψιματα  .....

Αν θελετε να γυαλιστε χταποδι η θα παρετε τον μαγικο ζωμο  ( νομιζω lice 13 και τα σχετικα ) η θα παρετε συρμα κουζινας και αλοιφη  και θα τριξετε μεχρι να καθαρισει ...μετα φυσικα παλι περασμα με της βουρτσες και τα σαπουνια ....


τελος οτι και να κανετε οσο αφορα τα γυαλισμενα αλουμινια , δεν πρεπει να αφηνετε νερο και λασπες να στεγνωνουν επανω γιατι κανουν αλατα - λεκεδες που βγαινουν δυσκολα  :beerchug:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

JAS

παλι τριψιμο δηλαδη.... το'χει η μοιρα μου, δεν το γλιτωνω  :goodboy:

freethan


snipereps

Freethan σε βλεπω... τα ιδια γουστα εχουμε. Παιζει κανας τροπος να τα εισαγουμε τα καινουρια τα SF?  O0 na goystaroyme!!!!

freethan

Παράθεση από: snipereps στις Μαΐου 11, 2010, 03:01:05 ΜΜ
Freethan σε βλεπω... τα ιδια γουστα εχουμε. Παιζει κανας τροπος να τα εισαγουμε τα καινουρια τα SF?  O0 na goystaroyme!!!!

Παίζει ναι... να "εισάγουμε" τον εαυτό μας στην Ιαπωνία  :'(
Κακά τα ψέματα, αλλά θα πάει τουλάχιστον 4-5κ για να φέρεις ένα. Με την προϋπόθεση οτι θα το βρεις μεταχειρισμένο φτηνά σχετικά απο japan... Και μετά άντε να το περάσεις απο έγκριση τύπου.
Μόνη ελπίδα έστω και αμυδρή είναι το τελευταίο version με τον καταλύτη και το Injection. Αλλά σε ποια τιμή ; Εδώ το VTR 250 που είναι και Made in Japan πάει 5.220? ... Με 7000 παίρνεις CBF / Hornet έστω και προηγούμενης χρονιάς αλλά καινούργιο απο στοκ... δυστυχώς...

ΑΧΧΧΧΧ (κάθε χρόνο τα ίδια...)  :beerchug:

freethan

Λοιπόν μετά απο το description αυτού του βίντεο λες να υπάρχει ελπίδα :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: :scratchchin: >:D :yoohoo:
http://www.youtube.com/watch?v=zGJmHF4uB1Q&feature=related

snipereps

μην μας φτιαχνεις ρε ανθρωπε..... πωπωωω δες τι μας κανει τωρα θα μας ξεσηκωσει για αγγλιες να κουβαλαμε super four, pantvw einai G@υΛΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!