Λάστιχα για cb 400!

Ξεκίνησε από megrez, Απριλίου 14, 2011, 06:51:06 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dimitris

Με γεια το λαστιχακι.ωραιο φαινεται.πες μας και εντυπωσεις γιατι πλησιαζει ο καιρος για αλλαγη

itom32

Γεια σου Δημητρη.Eυχαριστω και σενα Μιχαλη.Το διαλεξα γιατι με φανηκε οτι ηταν λιγοτερο μυτερο.Και γιατι επισης με φανηκε καλητερη η χαραξη του πελματος.Εννοηται σε σχεση με τα Pilot Active που ειχα.Δεν μπορω να κανω συγκριση γιατι τα pilot τα φορουσε η ρηνουλα απο τοτε που την αγορασα.Ηδη δηλ ηταν κουτουκια μολις την πρωτοκαβαλησα.Τωρα για τα dunlop το ΣΚ που θα παω στα Πιερια και εχει στροφες θα αναφερω εντιπωσεις.Παντως ηδη γερνω χωρις να φοβαμαι οτι θα μου φυγει.Μπραβο σε οσους επεμεναν σε μαμα διασταση ....Klab  ;)

klab

Μωρέ ας έβρισκα κατάλληλες ζάντες να χωράγανε στο CB και θα του έβαζα 180 πίσω 130 μπροστά.......α και κινητήρα από CBR900rr

supernova

Φίλε Klab για 180 δεν χρειάζεσαι μόνο ζάντα, και αλλο ψαλίδι θα ήθελες...  ;D  :yelrotflmao:
Πάντως αν βρείς τρόπο να βάλεις κινητήρα απο 900rr θέλω κ εγω!!!

point zero

Παράθεση από: klab στις Μάρτιος 13, 2012, 11:11:10 ΜΜ
Μωρέ ας έβρισκα κατάλληλες ζάντες να χωράγανε στο CB και θα του έβαζα 180 πίσω 130 μπροστά.......α και κινητήρα από CBR900rr

Θα χρειαστεις και οργανα καινουργια ...θα τερματιζουν γρηγορα αυτα που εχεις ... :kiss2:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Παράθεση από: point zero στις Μάρτιος 14, 2012, 09:40:00 ΠΜ
Παράθεση από: klab στις Μάρτιος 13, 2012, 11:11:10 ΜΜ
Μωρέ ας έβρισκα κατάλληλες ζάντες να χωράγανε στο CB και θα του έβαζα 180 πίσω 130 μπροστά.......α και κινητήρα από CBR900rr

Θα χρειαστεις και οργανα καινουργια ...θα τερματιζουν γρηγορα αυτα που εχεις ... :kiss2:
:yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: aaaaaaxa,xa,xa,xa,xxx!!!Na ειστε καλα για το αφθονο γελιο.Λεω να βγαλω και καμοια φωτο σημερα με το dunlop επανω στην ρηνουλα,αμα ψησω τον desmond να παμε για καφεδακι.Τωρα πλεον μπορω αφοβα!!
Ξεχασα να αναφερω η ημερομηνια παραγωγης εγραφε μπλα,μπλα,μπλα 2911.Δηλ.20η εννατη εβδομαδα του 2011.Καλα τα λεω??Φρεσκα ειναι εε??
Επεισης ξεχασα να αναφερω οτι πανω στην αλλαγη διαπιστωσα οτι το λαστιχενιο βαλβιδακι και των δυο ελαστικων ηταν σαν να το πληγωσες με σουγια,και κατευθειαν θυμηθηκα την περιπετεια του point zero me την μπεμπα.Ερωτηξη.Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε εντοπια μεταλλικα βαλβιδακια αυτου του τυπου??Δειτε τιμη που τα εχει το louisde!!+15 ευρω ταχυδρομικα!!!  :abeye-popping:
http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10005583

lice13

Μεγειά τα λαστιχα itom!!!! Εγώ θα βάλω Pirelli Diablo 110-150 μόλις βρώ 200 ευρώ!!!
Με κάθε αλλαγή πάντα λέω να μου αλλάξουν και βαλβίδες. Δεν μου τις χρεώνουν αλλά δεν έχω αυτές τις στροφογυριστές αεροπλανικές που χεις εσύ!

:beerchug:

point zero

Γιαννη  δεν χρειαζονται αυτες οι μεταλικες ...απλα πρεπει μαζι με λαστιχα να αλλαζεις και βαλβιδες ..
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Παράθεση από: lice13 στις Μάρτιος 14, 2012, 11:30:23 ΠΜ
Μεγειά τα λαστιχα itom!!!! Εγώ θα βάλω Pirelli Diablo 110-150 μόλις βρώ 200 ευρώ!!!
Με κάθε αλλαγή πάντα λέω να μου αλλάξουν και βαλβίδες. Δεν μου τις χρεώνουν αλλά δεν έχω αυτές τις στροφογυριστές αεροπλανικές που χεις εσύ!
:beerchug:
Σε ευχαριστω Lice,τα diablo τα φορουσε ο desmond και δεν ειχε καθολου καλα λογια για αυτα,αν θυμαμαι καλα.Εγω δεν τα ξερω αλλα αφου δεν αρεσαν στον Κλειτο(desmond) που ειναι οριμος οδηγος τα απεφυγα.Κατεληξα αναμεσα στα Μichellin Pilot Activ και στα Dunlop Arrowmax που εχουν καλες κριτικες και προτιμησα τα δευτερα που ειναι λιγοτερο μυτερα.
Σωτο αλλαξα ηδη βαλβιδες αλλα ειναι παλι λαστιχενιες.Κανουν στροφη μεν για να μην τρωει ζορι η βαλβιδα απο το μακτρο ανεφοδιασμου αερα αλλα εναι λαστιχενιες.Ελεγα να ξενιασω με αυτο το θεμα.

JAS

Ιτομ καλημέρα και καλοπάτητα..... επιτελους αλλαξες παπουτσια!!!! βαλβιδες που θελεις ειχα δει οτι ειχε ο Pissaris οταν πηγα και πηρα τα δικα μου λαστιχα αλλα δεν ειχα αλλα λεφτα επανω μου για να τις παρω..... ριξε μια ματια www.motopissaris.gr η καλυτερα κανε του και ενα τηλ αν δεν τις δεις στο site. ειναι πολυ εξυπηρετικο παιδι και με καλες τιμες σε σχεση με οποιον αλλο εχω δει. (μην με ρωτησεις τιμουλα, δεν θυμαμε!!!)

atzimpourdakas

Παιδιά μία ερώτηση...
Υπάρχει κανένας που να φορούσε Bridgestone BT090(είναι μαλακή γώμα, σωστά;) και να πήγε σε Bridgestone μέτρια;

Ρωτάω για να δω αν είναι τραγική η αλλαγή....

itom32

Παράθεση από: atzimpourdakas στις Μάρτιος 27, 2012, 11:23:24 ΠΜ
Παιδιά μία ερώτηση...
Υπάρχει κανένας που να φορούσε Bridgestone BT090(είναι μαλακή γώμα, σωστά;) και να πήγε σε Bridgestone μέτρια;

Ρωτάω για να δω αν είναι τραγική η αλλαγή....
BT90 φορα ο snipereps και ειναι πολυ ευχαριστημενος,νομιζω οτι φορουσε και ο freethan τετοια και δεν τα αλλαζε.Το θεμα ειναι οτι τωρα που εψαχνα τιμες,τα BT90 ειχαν 240ευρω με τοποθετηση-ζυγοσταθμηση,ενω τα Dunlop Arrowmax και τα Michellin Pilot Active 190ευρω με τοποθετηση-ζυγοσταθμηση.
Οντως εχουν μαλακοτερη γωμα σε σχεση με τα δυο παραπανω,αλλα και με το ομοσταυλο ΒΤ45 που ειναι στην ιδια κατηγορια με τα δυο παραπανω,αλλα με χειροτερες κριτικες και απο τα δυο.

klab

Αυτό το ΒΤ90 παίζει να είναι ότι καλύτερο για τα cb στα χρόνια μας.
Μακάρι όταν χρειαστεί να αλλάξω λάστιχα να βρω ένα ζευγάρι τέτοια.

itom32

Παράθεση από: klab στις Μάρτιος 27, 2012, 01:17:56 ΜΜ
Αυτό το ΒΤ90 παίζει να είναι ότι καλύτερο για τα cb στα χρόνια μας.
Μακάρι όταν χρειαστεί να αλλάξω λάστιχα να βρω ένα ζευγάρι τέτοια.
Τα χρονια μας ειναι δυσκολα,ο snipereps ηταν μεν ευχαριστημενος απο συμπεριφορα,αλλα καπου αναφερε οτι φθηρωνται γληγορα.

klab

Λογικό είναι γιατί είναι μαλακό λάστιχο.
Δεν θα με χάλαγε καθόλου και ας τα άλλαζα κάθε χρόνο.