Αντίβαρα τιμονιού.

Ξεκίνησε από klab, Σεπτεμβρίου 12, 2010, 10:40:48 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Το σταδιακό συμμάζεμα του CB συνεχίζει και αποφάσισα να αλλάξω τα αντίβαρα με λίγο μεγαλύτερα γιατί έχω κάτι ενοχλητικούς υψίσυχνους κραδασμούς.
Τα δικά μου πρέπει να είναι τα μανίσια (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) και δεν έχουν βίδα για να σφίγγουν.
Έλα που δεν μπορώ να τα βγάλω με τίποτα.
Σε φάση απόγνωσης βούτηξα μια σκύλα και πλακώθηκα στις φάπες με το δεξί αντίβαρο, αλλά εκτός από κάτι βαθιές χαρακιές δεν κουνήθηκε ούτε πόντο.
Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να βγάλω, το έχεις δοκιμάσει κανένας συνφορουμίτης ;
Μήπως έχει ανάποδη βόλτα και το σφίγγω αντί να το χαλαρώνω ;

itom32

Aν βγαλεις τα grips νομιζω λεγονται τελος παντων τα χερουλια που πιανεις το τιμονι,θα δεις στο κατω μερος του τιμονιου απο μια πονταρισια σε καθε αντιβαρο με ηλεκτροκοληση,μεσα σε μια τρυπουλα,τροχισε αυτην την πονταρισια γιατι αλλιως το μονο που θα καταφερεις με σκυλα και καβουρα θα ειναι να στραβωσεις το τιμονι σου.Απο οτι ειδα τετοιο τιμονι ειχα κι εγω αλλα το ανταλλαξα με τον desmond που μου εδωσε μαυρο οπως πρεπει να ειναι του version r. ;)

klab

Ααα την είδα την κόλληση που λες, νάσαι καλά.
Με τρυπάνι, τι λες θα τα καταφέρω ;
Γιατί δεν ξέρω από αυτά, αλλά έχω ένα 750άρι Black & Decker.
Τι τρυπάνι να ζητήσω, γιατί μέταλλο δεν έχω τρυπήσει ποτέ.

itom32

Zητα ενυσχιμενο για μεταλλα,6αρι θα κανει ,θα το καταλλαβεις απο μια μαυρογαλαζοπη αποχρωση του τρυπανιου,αν και δεν χρειαζεται πολυ ξετρυπημα,αν φας λιγω την ακρη,θα το πιασεις με τον καβουρα και βγηκε.

klab

Α ρε Γιάννη πάντα πρόθυμος, σε ευχαριστώ πολύ :)

itom32

Γι'αυτο ειναι οι φιλοι CBαδες,ειδες που βρεθηκα με freethan,jokey,atanassio στην Αθηνα?  http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2583.new#new