ωραιοι (και φτηνοι ;) ) καθρεφτες...

Ξεκίνησε από aakkuan, Αυγούστου 15, 2010, 06:28:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

aakkuan

και ναι αποφασισα να αλλαξω καθρεφτες για τη μηχανη γιατι πρωτον αυτοι που εχει απο εμφανιση ειναι ας τα να πανε και απο πρακτικοτητα ας μη μιλησω καλυτερα... καθε φορα που τρεχω λιγο παραπανω (πανω απο 100 ) θελουν ρυθμισμα ξανα!!
εσεις τι καθρεφτες εχετε; τους μαμα;; για ριξτε προτασεις... αυτο που θελω ειναι μην μετακινουνται απο την ορμη του αερα... οχι μονο γιατι βαριεμαι να τους ρυθμιζω καθε φορα αλλα και γιατι ειναι επικινδυνο ενω τρεχεις ξαφνικα να μη μπορεις να δεις πισω... >:(

α, και να ναι σε λογικες τιμες  ;D

klab

Χθες είχα πάρει σβάρνα τα μαγαζία και καθρέπτες, το δικό μου δεν έχει τους γνήσιους και είναι πολύ κοντοί και στρογγυλοί, κοινώς δεν βλέπω τίποτα εκτός από τα μισά μπράτσα μου.
Βρήκα σε ένα κατάστημα εδώ στην Πάτρα τετράγωνους νίκελ με μακρύ βραχίονα αλλά θα τους έχει από εβδομάδα και τιμή  ;  20? ;)

itom32

Εμενα ειναι νικελ τετραγωνοι μαλλον μαμα να δειτε: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2492.0 αλλα δεν μου αρεσουν θελω κατι σε τετραγωνο αλλα μαυρο,λογω του οτι εχω μαυρο τιμονι.

ANESTIS

Εγώ της δικιάς μου της εχω φορέσει κατι καθρεφτάκια ορθογώνια (σαν τα μαμα) αλλα στο μισό σχεδόν μέγεθος.... απο θέμα ορατότητας μπορώ να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημένος... τιμη αγοράς 25 ωυρο.... ;)
ΑΑΑΑαα επείσης ταιριάζουν ωραία και απο κάνα παπάκι σε μαύρο χρώμα

aakkuan

Παράθεση από: ANESTIS στις Αυγούστου 15, 2010, 06:45:09 ΜΜ
Εγώ της δικιάς μου της εχω φορέσει κατι καθρεφτάκια ορθογώνια (σαν τα μαμα) αλλα στο μισό σχεδόν μέγεθος.... απο θέμα ορατότητας μπορώ να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημένος... τιμη αγοράς 25 ωυρο.... ;)
ΑΑΑΑαα επείσης ταιριάζουν ωραία και απο κάνα παπάκι σε μαύρο χρώμα

μηπως μπορεις να μου πεις μαρκα;;

klab

Αν πάτε σε κατάστημα που πουλάει διάφορα ανταλλακτικά για παπάκια-φθηνά κράνη κλπ θα βρείτε ποικιλία και σε καλές τιμές, τουλάχιστον εγώ εκεί κατέληξα καθώς όλα τα άλλα επώνυμα-μεγάλα μαγαζιά είχαν κάτι ανάλογο (Universal-Μαϊμού πες τα όπως θες) σε 3πλάσιες τιμές δηλαδή 65+ ?.
Γιάννη με τους καθρέπτες των SF έχω μπερδευτεί λιγάκι για το ποιοι είναι ο γνήσιοι καθώς έχω δει 3 διαφορετικούς τύπους να φοριούνται.
Στην φωτογραφία του λίνκ που έδωσες εσύ και ο desmond έχετε διαφορετικούς καθρέπτεςι, του desmond είναι πιο λεπτά τα μπράτσα τους και λίγο πιο μεγάλα σε μήκος (βγαίνουν λίγο πιο έξω από το τιμόνι) και κάτι τέτοιο έψαχνα.



itom32

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω του desmond,και του snipereps που ειναι ιδιοι πρεπει να ειναι οι μαμα,τωρα που βρησκει κανεις τους μαμα .... ::)οι δικοι μου πεζει να ειναι aftermarket απομιμηση των μαμα.Αν βρω σε μαυρο σωμα παντως αυτοι θα φυγουν στα απωδυτηρια.

klab

Οι δικοί σου και του snipereps πρέπει να είναι ίδιοι, απλώς εσένα είναι πάνω σε κάτι μαύρους αποστάτες και είναι πιό ψηλοί, αν κατάλαβα καλά από τις φωτογραφίες.
Είσαι ευχαριστημένος από τους δικούς σου ;
Αν ναι και άμα τους αλλάξεις με μαύρους και εγώ δεν θα βρω αυτό που θέλω, έχε με υπ'όψιν μπορεί να στους αγοράσω εγώ.

itom32

Ρε λες να εχω εγω τους μαμα,θα μας πουν ο desmond ή ο snipereps αμα μπουν,οκ αφου σου αρεσουν οταν τους αλλαξω θα σε ενημερωσω...τωρα περα απο εμφανηση ειναι αρκετα βολικοι γιατι δεν χρειαζεται να γερνεις κεφαλι για να δεις....ξερεις απλως ριχνεις βλεμα....που σκoτωνει... χαχα ;D ;D

ANESTIS

Παράθεση από: aakkuan στις Αυγούστου 15, 2010, 07:14:42 ΜΜ

μηπως μπορεις να μου πεις μαρκα;;
Δν ξέρω φίλε μου... απο την αντιπροσωπεία της χοντα τους πήρα!!!! Πήγα στην χόντα ένα μεσημεράκι τους είπα θέλω μικρούς καθρέφτες που να ταιριάζουν εμφανισιακά στη μηχανή μου και μου τους δώσανε...

desmond

Εδώ είμαι λοιπόν για να λύσω όλες τις απορίες σας.
Κατ΄ αρχήν κανείς απο τους τρείς μας δεν έχει μαμά καθρέφτες. οι μαμά του R είναι μαύροι.
Παίζει το δικό μου όταν το πήρα να είχε μαμά από pb1, αλλά μου έσπασε ο ένας και αυτοί που φοράω τώρα είναι μαμά από hornet '04.
Του itom νομίζω τους έχω δεί σε suzuki GSR οπότε μπορεί να είναι από εκεί(μπορεί και απλά να είναι aftermarket γενικό και να μήν είναι συγκεκριμένου μοντέλου, ποός ξέρει;).
Του sniper όπως θα επιβεβαιώσει και ο ίδιος είναι μια πονεμένη ιστορία γιατί είναι aftermarket και είναι κοντοί και μαζεμένοι προς τα μέσα (δεν βγαίνουν έξω από το τιμόνι) με αποτέλεσμα να μή βλέπει πίσω και να θέλει να τους αλλάξει. Το αναφέρει στο post που δείχνει το βαμμένο τεπόζιτοο μου φαίνεται αλλά μή με βάλετα να ψάχνω πλιζζζ...
Δικιά μου γνώμη είναι να ψάξεις σε μαγαζιά με aftermarket να δείς τι σου αρέσει και να το πάρεις. Γενικά τα γυμνά μηχανάκια φοράνε πάνω κάτω ίδιους καθρέφτες οπότε δεν υπάρχει περίπτωση, θα βρείς
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

klab

Σωτήρα μου :) αν δεν βρω τίποτα καλό aftermarket τρέχω στην Honda για καθρέπτες από Hornet.
Από ορατότητα είναι ok ;

jokey

Έχει κάτι καλούς aftermarket και σε πολύ καλή τιμή απλά κοιτάξτε λίγο και την ποιότητα κατασκευής γιατί αρκετοί δεν είναι και πολύ καλοί κατασκευαστικά με αποτέλεσμα να τρέμουν στα πολλά και να μην βλέπεις τίποτα
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

klab

Σωστό αυτό που λές, αλλά πως το τσεκάρεις;
Λες του μαγαζάτορα "Μεγάλε να τους βάλω λίγο και πετάγομαι στην εθνική να 200ρίσω μήπως και τρέμουν"  :scratchchin:

jokey

Δες αν στρίβουν εύκολα ή έχει μεγάλη δυσκολία.Αν στρίβουν εύκολα ξέχνα το
Αν δεις οτι τελικά δεν σου κάνουν τα βάζεις για ντεκόρ στο δωμάτιο.Δεν θα κάτσεις να σκάσεις για 10-12 ευρώ
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ